Recenzja podstawki chłodzącej Cooler Master NotePal U3 Plus

Gru 22

Recenzja podstawki chłodzącej Cooler Master NotePal U3 Plus

Tak jak wczoraj obiecałem dzisiaj na bloga wjeżdża kolejna recenzja tym razem podstawki chodzącej coolermaster.

Zacznijmy od kilku zdjęć:

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[collapse]

Pudełko oczywiście standardowe czyli wszystko schludnie zapakowane, jedynie mogę się dowalić do informacji na pudełku na pudełku jest informacja że jest to podstawka dla laptopów do 19 cali według mnie taki laptop będzie zbyt duży na tą podstawkę ale niestety nie mam możliwości sprawdzenia tego.

Jeszcze krótka specyfikacja:

Kompatybilność z laptopami:

  • 13,3″
  • 14,1″
  • 15,4″
  • 15,6
  • 17,3″

Liczba wentylatorów: 3
Średnica wentylatora: 80 mm
Prędkość obrotowa: 950 – 1800 obr./min.
Przepływ powietrz:a 15,42 CFM
Poziom hałasu 21: – 23 dBA
Zasilanie USB
Materiały:

  • Aluminium
  • Plastik
  • Guma

Dodatkowe informacje:

  • System regulacji obrotów
  • Regulacja położenia wentylatorów

Szerokość 435 mm
Głębokość 333 mm
Wysokość 76 mm
Waga 1.1 kg

Jak już pewnie zauważyliście podstawka jest bardzo lekka ale jej największym plusem jest możliwość regulacji położenia wentylatorów i nie jest to byle jaka regulacja ciche wiatraki, montuje się pod powierzchnią aluminium z możliwością zmiany ich miejsca. Tak w pełni konfigurowalne wiatraki mogą być używane w określonych najgorętszych obszarach laptopa (np. procesor, karta graficzna) aby jeszcze lepiej zapewnić odpowiednie chłodzenie.

Przyznam się że ten patent jest świetny i chyba nawet lepszy od tego podobnego z magnesem, jedynym minusem jest to że producent nie umożliwia dokupienia samych wentylatorów żeby np. rozszerzyć do 5 wentylatorów. Aczkolwiek z drugiej strony wielką zaletą wentylatorków po za tym że są naprawdę cichutkie jest fakt że można je rozłożyć i nie ma problem z czyszczeniem ja takie rozwiązania zawsze sobie bardzo dobrze cenie.

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[collapse]

Tak jak widzicie wszystkie trzy wentylatorki łączą się ze sobą i idą do regulatora obrotów, regulator spełnia swoje zadania i sprawdza się znakomicie czego nie mogę powiedzieć o końcówce usb ten kabel który wchodzi z boku do usb w wielu przypadkach niestety będzie zasłania usb które znajduje się wolałbym już stracić jeden port usb niż mieć taką końcówkę. Ja musiałem się dość sporo na kombinować żeby usb z podstawki nie blokowało mi wolnego portu usb 3.0.

Na koniec jeszcze jeden fajny patent który jest w tej podstawce:

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[collapse]

W zestawie do podstawki otrzymujemy również pasek który pozwala zmienić podstawkę w “torbę” na laptopa, dzięki świetnemu wykonaniu można śmiało z tego korzystać oczywiście z rozwaga bo mimo wszystko laptop nie jest z jednej strony chroniony ale jak trzeba go gdzieś na szybko przenieść to może się przydać.

Jeśli chodzi o konkrety wcześniej korzystałem z kilku podstawek od zalman były to zazwyczaj modele z górnej półki które dawały rade.

Podobnie jest w przypadku podstawki od Cooler Master podstawka spokojnie jest w stanie obniżyć temperaturę od kilku do kilkudziesięciu stopni mój rekord to 14 stopni, wszystko oczywiście zależy od ułożenia wentylatorów dla mnie idealnym wyjściem byłoby 5-6 wentylatorów ale żeby mieć taką ilość musiałbym zakupić drugą podstawkę nad czym w sumie się zastanawiam? A może lepiej spróbować samemu wykonać podobne wentylatorki? Myślę że jest do zrobienia

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[collapse]

Takie coś na szybko znalazłem na jakimś forum, oczywiście jest to beznadziejnie zrobione ale jak widać da się coś pokombinować.

Kończąc tą recenzje polecam tą podstawkę jako prezent bo cena nie jest wygórowana 130-150 zł za taki produkt to naprawdę nie dużo oczywiście wiele osób się sparzyło na podstawkach ale to dlatego że kupowali szrot za 30-40 zł który nie ma prawa działać!

Dla gracza będzie to dobry prezent z którego na pewno każdy gracz się ucieszy.

Obecną cenę podstawki chłodzącej Cooler Master NotePal U3 Plus sprawdzisz tutaj

%d bloggers like this: