Najlepszy Polski serial

Sie 25

Najlepszy Polski serial

Najlepszy Polski serial

Kilka dni temu trafił na artykuł o Polskim serialu który zachwycają się Amerykanie a w Polsce serial był mocno krytykowany i nisko oceniany.

Pomijam fakt że o serialu Ultraviolet było bardzo cicho i tak jak napisałem powyżej dowiedziałem się o nim kilka dni temu ale od razu postanowiłem go sprawdzić.

„Ultraviolet” to serial produkcji AXN opowiadający historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi, w której staje się świadkiem tragedii. Rozpoczyna się śledztwo. Policja uznaje, że było to samobójstwo. Młoda dziewczyna nie zgadza się z tym i po zamknięciu sprawy przyłącza się do grupy detektywów amatorów. Na własną rękę chcą rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci. W obsadzie serialu znaleźli się m.in.: Marta Nieradkiewicz, Bartłomiej Topa, Sebastian Fabijański oraz Agata Kulesza.

Źródło

Powyższy opis bardzo zachęca do oglądania a obsada serialu robi wrażenie w szczególności Fabijański który według mnie ostatnio ma same dobre rolę i w każdym kolejnym filmie, serialu ma u mnie coraz wyższe notowania.

Jak za pewne wiecie jestem ogromnym fanem seriali, lubię również polskie produkcje które stają się z każdym rokiem coraz lepsze co mnie niezmiernie cieszy bo powoli idziemy do poziomu najlepszych seriali.

I uważam że nie mamy się czego wstydzić, dlatego też po obejrzeniu kilku odcinków ultravioletu jestem bardzo zaskoczony jego oceną przez polaków.

Na filmwebie serial uzyskał ocenę 6,8 dla porównania Wataha, Belfer czy Kruk. Szepty słychać po zmroku kręcą się koło oceny 8,0.

Jest to dla mnie bardzo dziwne bo serial jest dla mnie rewelacyjny, żałuje że dopiero teraz go oglądam bo podczas po premierze danego odcinka AXN prowadził interakcję z widzami serialu, nie wiem jak to dokładnie wyglądało ale musiało to być coś fajnego i żałuje że nie brałem w tym udziału.

Kontynuując kwestię samego serialu mamy świetną fabułę i każdy odcinek jest ciekawy i trzyma w napięciu.

Oczywiście nie zawiodłem się na Fabijańskim który gra w tym serialu rewelacyjnie ale to co gra Marta Nieradkiewicz to jest kosmos.

Pani Marta jest stworzona do tej roli nie widzę żadnej innej polskiej aktorki która tak znakomicie odnalazła by się w roli  Oli Serafin-Łozińskiej. Można się nią tylko zachwycać, oprócz tego że świetnie odgrywa swoją rolę w serialu. To dodatkowo jest kwintesencją Polki, taką kobietę można tylko i wyłącznie podziwiać. Mnie zachwyciła i nie dziwie się że zachwyca również Amerykanów, jest doskonałą reklamą Polek. Nie dziwie się że już w pierwszym odcinku Sebastian nosił na rękach Martę.

Ale to nie koniec bo ten serial nie ma słabych punktów dalej w obsadzie mamy chociażby Bartłomieja Topę który trzyma swój poziom od lat i nie pamiętam czy kiedykolwiek zawiodłem się na nim.

Kolejny świetny aktor w ultraviolecie to Michał Żurawski który zachwycił mnie w serialu o którym już wspominałem czyli Kruk. Szepty słychać po zmroku, w serialu AXN gra drugoplanową rolę tak jak i siostry Chapko ale cała trójka gra dobrze nie ma się do czego przyczepić.

Jedynie Magdalena Czerwińska trochę mnie zawodzi która gra Beatę Misiak i do tej roli przydałaby się kobieta z charakterem według mnie idealna byłaby Aleksandra Popławska.

O Agacie Kuleszy nie wspominam bo to po prostu klasa sama w sobie.

W końcowym rozrachunku Ultraviolet według mnie wyprzedza Watahę i zostaję obecnie najlepszy polskim serialem.

AXN wykonało świetna robotę, nie zostało docenione w Polsce ale docenił ich pracę Netflix kupując prawa do Ultravioletu.

Gratuluje AXN świetnej produkcji oraz świetnego doboru aktorów, liczę że Netflix będzie kontynuował ten serial bo na to zasługuje.

AXN postanowiło również iść za ciosem i zapowiedziało nowy serial Znaki który zadebiutuje już tej jesieni i po tym co zobaczyłem w Ultraviolecie nie mogę się doczekać nowej produkcji AXN.

Cieszy mnie najbardziej ta konkurencyjność najpierw HBO wyszło z Wataha potem Canal+ z Belfrem i Kruk. Szepty słychać po zmroku dołączył do nich AXN z Ultravioletem a przecież jest jeszcze Showmax który specjalizował się w przekształcaniu filmów w seriale ale teraz się to zmieniło ale o tym napiszę w jednym z kolejnych wpisów. Aczkolwiek uważam że Polskim rynku seriali dzieję się coś dobrego i to mnie bardzo jara.

%d bloggers like this: