Latte Macchiato [+18]

Mar 28

Latte Macchiato [+18]

Ojj dawno mnie tu nie było – jest to jak zawsze spowodowane brakiem czasu ale mam nadzieję że trochę to nadrobię na koniec miesiąca. Dziś wracamy znów do kawy! A więc zaczynajmy:

PhotoGrid_1

Ostatnio znudziły mi się syropy i stwierdziłem że czas sprawdzić coś nowego, coś mocniejszego.

I po sprawdzeniu kawy z adwokatem i likierem kokosowym już wiem co będę pił podczas najbliższej jesieni i zimy.

Ale przejdźmy do przepisu:

  • 40/50 ml adwokatu/likieru kokosowe
  • 150 ml espresso
  • spienione mleko
  • coś do dekoracji czekolada/cukier/wiórki kokosowe itp.

Przepis jest naprawdę banalny jak i każdy inny, jeśli chodzi o ilość alkoholu to wszystko zależy od osoby która będzie spożywała kawę. Ja sprawdziłem kilka wariantów i doszedłem do wniosku że minimum to 40 ml żeby poczuć smak.

Standardowo najpierw do wysokiej szklanki nalewamy likier potem ciepłe spienione mleko i do tego likieru z mlekiem powolutku dolewamy gorące espresso bez problemu powinny wyjść nam trzy warstwy. Na koniec dekorujemy górę szklanki czyli wyrównujemy piankę mleczną i posypujemy w moim przypadku posypałem piankę cukrem trzcinowym. Efekt końcowy świetny. Kawy oczywiście już nie dosładzam ale to już wszytko zależy od gustów jak ktoś potrzebuje niech sobie do słodzi ja uważam że jest to zbędne.

Jeśli chodzi o smak to tak jak już napisałem fajnie wyczuwalny smak jest jak się wleje te 40 ml likieru, Sporym plusem takiej kawy na pewno jest to że pijąc ciepłą jest niesamowicie rozgrzewająca stąd też moje nawiązanie do jesieni i zimy. Na jesienne i zimowe wieczory to będzie prawdziwa bomba rozpalająca. Od tygodnia jednak mamy wiosnę więc będzie trzeba zmodyfikować przepis i sprawdzić jak smakuje z zimnym mlekiem ewentualnie coś mrożonego. Ale to temat na kolejne wpisy. Na koniec jeszcze galeria:

  

  

  

  

I to by było na tyle, w najbliższym czasie możecie spodziewać się kolejnych wpisów, na pewno będą blendy – wole nie wiedzieć ile tego się nazbierało. Jako że od nie dawna jestem szczęśliwym posiadaczem PlayStation 4 będzie też powrót do FIFY 16 a dokładniej do trybu Ultimate Team i pewnie też inne gry się pojawiają ale na razie wolno idzie mi ogarnianie nowej konsoli stąd też brak czasu na bloga. Jakby ktoś był na kupnie to moja oferta sprzedaży PlayStation 3 jest nadal aktualna! Więcej informacji znajdziecie tutaj Oferta Call of Duty: Advanced Warfare jest już nieaktualna ale oprócz konsoli mam na sprzedaż także coinsy do FIFY 16 na PlayStation 3 link do aukcji tutaj.

I na dziś to by było tyle, dobrej nocy!

%d bloggers like this: