Jak bardzo kruche i krótkie jest ludzkie życie

Kwi 20

Jak bardzo kruche i krótkie jest ludzkie życie

Jak bardzo kruche i krótkie jest ludzkie życie

Dziś rzecznik producenta muzycznego Avicii przekazał nam smutną wiadomość:

Z największym żalem zawiadamiamy o śmierci Tima Berglinga znanego jako Avicii. Został znaleziony martwy w Muscat w Omanie w piątkowe popołudnie, 20 kwietnia. Rodzina jest załamana i prosimy wszystkich o uszanowanie jej prywatności w tym trudnym dla nich czasie.

Nie będę owijał w bawełnę, nie potrafię dojść do siebie w takich momentach ciężko zrozumieć życie.

Zmarł młody facet (28 lat) w sumie to mój rocznik, gość który nie wyglądał na chorego aczkolwiek jakieś tam problemy z trzustką miał co nie zmienia faktu że był młody i miał całe życie przed sobą. W tym roku po raz kolejny otrzymujemy dowód jak kruche i krótkie jest ludzkie życie przecież nie tak dawno zmarł włoski piłkarz Davide Astori niewiele starszy bo 31 lat, mężczyzna zdrowy, wysportowany, kilka dni przed śmiercią wszystkie badania i nagle gościa nie ma. Czas zacząć doceniać to co mamy, doceniać życie i brać je jakie jest a nie marudzić.

Jak bardzo uwielbiałem Tima? Ciężko to określić w jakiejkolwiek skali ale dla mnie jest on wybitną postacią w świecie muzyki.

Czy nawet wracając do serii którą kiedyś prowadziłem na blogu czyli hit tygodnia – Hit Tygodnia (12.08 – 18.08)

A przecież kiedyś zrobiłem wpis “Wokalistka, Wokalista, Producent, Zespół Roku”

Producent roku według mnie bezsprzecznie Avicii to co robił w 2013 roku Szwed był nieprawdopodobne! Wypuszczał hit za hitem 2013 to rok Szweda! Wypuścił fantastyczną płytę “True” do tego dorzucił 5 świetnych singli z przemyślanymi teledyskami. Chłop po prostu zmiażdżył konkurencje!

Więc to nie jest tak że dziś nagle dowiedziałem się że zmarł i chcę się wybić na tym, słucham go od lata i uwielbiałem jego twórczość a najlepiej o tym świadczy ilość wpisów na tym blogu dotycząca jego muzyki, szczerze nie wiem czy jest inny artysta któremu tyle wpisów poświęciłem. Czuje ogromną pustkę, odsłuchując teraz jego utwory to już nie jest to samo. Dziś miałem dodać wpis o wiele bardziej wesoły z mega piosenką która powinna być hitem lata ale muszę to przełożyć. Tim spoczywaj w spokoju zostawiłeś po sobie bardzo dużo.

Na koniec trochę klipów:

Kliknij, aby zobaczyć klipy


[collapse]

I to jest naprawdę takie minimum które musiałem wstawić, w pewnym sensie są to moje ulubione utwory Avicii po układane w odpowiedniej hierarchii, znalazł się też jeden remix który najlepiej udawadnia że Avicii robił świetna muzykę nie tylko dla słuchacze ale też dla innych producentów i ten utwór jest jednym z nie licznych wyjątków w którym remix jest lepszy od oryginału.

Lista klipów długa a mogła być o wiele dłuższa nie dodawałem już piosenki z reklamy coca-coli i wielu innych równie dobrych produkcji.

Tim wielkie dzięki że mogłem słuchać Twoich utworów, których nigdy nie zapomnę dla mnie jesteś i pozostaniesz wielki!

%d bloggers like this: