Gamepad Xbox Elite

Kwi 08

Gamepad Xbox Elite

Gamepad Xbox Elite

Witajcie,

Do tego wpisu zbierałem się już jakiś czas ale chciałem jak najdokładniej sprawdzić produkt który wam dzisiaj przedstawię.

Zacznijmy może od zdjęć:

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[collapse]

Chyba już po samych zdjęciach widać że pad w wersji elite to solidna konstrukcji. A także spora ilość elementów, które znajdziemy w pudełku. Producent w zestawie zapewnia nam dwa wypukłe analogi, dwa wklęsłe na wyższej nóżce, alternatywny krzyżak oraz łopatki do montażu na spodzie pada. Rewelacyjnym dopełnieniem tego zestawu jest etui, w którym możemy przechowywać pada oraz wszystkie elementy zestawu. Etui jest najwyższej jakości dlatego w razie potrzeby możemy zabierać pada ze sobą bez obaw że się uszkodzi.

Oczywiście kontroler w edycji elite to rozwiązanie modularne dlatego to gracz decyduje, jakich elementów używa.

Nie będę ukrywać że po otwarciu pudełka a potem etui byłem zszokowany, cała “otoczka” pada jest kosmiczna.

Jak dobrze wiecie z moich poprzednich wpisów o konsoli xbox one s i x uważam że standardowe pady od Microsoftu są dużo lepsze od tych od konkurencji. Ale to co daje nam wersja elite to mistrzostwo świata.

Pad jest w większości wykonany z gumowanego tworzywa które jest odporne na zarysowania, samo tworzywo jest bardzo fajne w dotyku i ma się uczucie że pad w ręce trzyma się idealnie. Pad oczywiście jest cięższy od standardowej wersji ale na dłuższą metę w niczym to nie przeszkadza bo szybko się do tej wagi można przyzwyczaić

Kontroler posiada wszystkie standardowe przyciski oraz kilka dodatkowych.

Na przodzie pada umieszczono przełącznik ustawień, dzięki któremu możemy skonfigurować dwa profile, przypisując za pomocą wbudowanej w konsolę aplikacji poszczególne funkcje wybranym przyciskom, a następnie szybko się między nimi przełączać.

Za to z tyłu mamy miejsce na zamontowanie metalowych łopatek. Które nadają się doskonale do gier typu Forza Horizon (zmiana biegów), Far Cry 5 (zmiana broni) itd. Jednak do dodatkowych łopatek trzeba się przyzwyczaić jednak już nawet te śmieszne łopatki są nam dać niezłego atut w grach, bo na padzie możemy ustawić akcje którą robimy jednym kliknięciem a na normalnym padzie trzeba kilka razy kliknąć.

Nad mocowaniem łopatek mamy dwa przełączniki blokady spustów.

Dzięki tym przełącznikom możemy znacznie zmniejszyć ich głębokość, co szczególnie przydaje się w grach online dzięki setnym sekundom które zyskujemy, zyskujemy przewagę nad przeciwnikiem i jest to widoczne w każdej grze od fify po przez gta kończąc na far cry.

Jeśli chodzi o te blokady to jestem niesamowicie zaskoczony jak one potrafią pomóc w grze, to jest chyba największy atut tego pada.

Idąc dalej analogi w elitarnym padzie są wykonane z metalu (stopka) oraz z gumy (główka) i nie będę owijać są dużo solidniejsze niż plastiki w standardowych padach aczkolwiek ja i tak nie potrafię się rozstać z gumowymi nakładkami na analogi co zresztą widać na zdjęciach pewnie jest to moje przyzwyczajenie.

Jeśli chodzi o krzyżaka to mamy do czynienia z standardowym oraz okrągłym który przyda się w grach w których jest potrzebna precyzja czyli w grach typu dragon ball itp. Oba krzyżaki są oczywiście metalowe. Jeśli chodzi o mocowanie to wszystkie elementy są montowane na magnesach i są to naprawdę silne magnesy także nie trzeba się obawiać że w trakcie gry zostaniemy bez analoga.

Co ja sam sądzę o padzie? Dzięki niemu przeszedłem na wyższy poziom grania na konsoli, korzystam z niego od nie całego miesiąca.

I po prostu granie na tym padzie to jest inna bajka, gra się dużo wygodnie i dzięki niemu gram zauważalnie lepiej więc otwarcie mogę stwierdzić że zakup tego pada daje skilla i wole nie wiedzieć co daje profesjonalnemu graczowi taki pad.

Oczywiście możliwości tego pada są tak ogromne że pewnie poznałem tylko 1/10 jego możliwości, bo samych opcji konfiguracji jest tyle że głowa boli. Ja jednak jestem nim zachwycony i mając doświadczenie z wieloma padami mówię szczerze że to najlepszy pad dostępny na rynku a taki PlayStation 4 Elite Controller wygląda przy nim jak chińska zabawka z lat dziewięćdziesiątych.

Elite to po prostu najwyższa liga i różnica pomiędzy tym padem a konkurencją jest kolosalna bo pozostałe pady to co najwyżej 5 liga przy kontrolerze.

Co jednak z ceną? Faktycznie pad kosztuje grubą kasę bo trzeba liczyć się z wydatkiem 500-600 zł ale trzeba też na to popatrzyć z drugiej strony, niby cena wysoka a jednak pady rozchodziły się jak świeże bułeczki i ciężko było je na początku dostać.

Kolejna sprawa jest taka że pad jest solidny i ciężko będzie go zajechać nawet w dwa-trzy lata a w przypadku standardowych padów sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej i można je zajechać w rok. Czyli kupując wersje elite kupujemy produkt na lata który spokojnie przeżyje trzy a może nawet cztery standardowe pady. Koniec końców ja uważam że jest to świetna inwestycja a jak trafi się w jakiejś promocji to nic tylko brać. I chciałbym przypomnieć że z pada możemy korzystać również na PC więc kupujemy jednego porządnego pada na lata do dwóch platform. Na początku kieszeń zaboli taki wydatek ale frajdę jaką daje ten pad wynagrodzi ubytek w każdym budżecie.

Ja po tym nie całym miesiącu nie wyobrażam sobie dłuższego grania na zwykłym padzie, jak będę miał iść do kogoś grać na xboxie to na pewno zabiorę go ze sobą.

Uprzedzając pytania wszystkie zdjęcia z znakiem wodnym dodane do tego wpisu są moją własnością (wykonane LG G6).

%d bloggers like this: