FIFA Ultimate Team – Menadżerowie/Trenerzy

Gru 06

FIFA Ultimate Team – Menadżerowie/Trenerzy

Dziś o tym dlaczego nie warto zbyt szybko pozbywać się menadżerów oraz trenerów w szczególności korzystając z quick sell’a (szybka sprzedaż) ale za nim o menadżerach i trenerach muszę się pochwalić prawdziwym goleadorem!

Do tego piłkarza podchodziłem bardzo sceptycznie w Atletico nie gra jakoś super ale w ultimate team jako napastnik w lidzę Hiszpańskiej ma jeden z lepszych OVR, więc doszedłem do wniosku że warto go sprawdzić i co się okazało?
Że Jackson Martinez od razu odpalił w moim zespole:

IMG_20151206_140930

Kolumbijczyk orał rywali jak chciał, efekt końcowy 10 meczy = 33 bramki – magiczna średnia bramek na mecz = 3.3
we wcześniejszych wersjach gry miałem np. Suareza ale nawet on nie był takim kozakiem jak Martinez jestem nim zachwycony i mam nadzieje że nadal będzie strzelał jak na zawołanie.

Przejdźmy jednak do głównego wątku dzisiejszego postu czyli do kart menadżerów i trenerów, z doświadczenia wiem że większość osób uważa że są to karty zbędne do niczego nie potrzebne, uważają że karta menadżera jest przydatna tylko do poprawy zgrania nic bardziej mylnego! Dziś udowodnię wam to na dwóch przykładach, pozostałe karty działają analogicznie do tych przykładów.

Także zacznijmy od menadżerów w tym przypadku należy zwrócić głównie uwagę na złote karty, dlaczego?
Ponieważ pozłacana karta daje +3% kontraktów a zwykła złota +1% kontraktów, pozostałymi nie warto się interesować.

Dlatego jak macie złotą kartę menadżera w paczce to nie warto jej sprzedawać no chyba że jest duplikatem.
Moja lista menadżerów (jedna strona) wygląda tak:

IMG_20151206_141043

Co wyżej wymienieni panowie mi dają? Proszę bardzo przykład:

IMG_20151206_141302

Powyżej widzicie Mats’a Hummels’a któremu skończyły się kontrakty, dodaje mu zwykłą złotą kartę z kontraktami, normalnie dodaje 13 kontraktów jednak dzięki menadżerom którzy są w moim klubie Mats dostaje 16 kontraktów a nie tylko 13. Aktualnie menadżerowie dają mi 29% premii do każdej karty kontraktowej, czyli nie ważne czy używacie brązowej, srebrnej, złotej zawsze jest premia!

Co zyskujemy? No przede wszystkim darmowe kontrakty oraz możliwość podbicia ceny piłkarzy, z własnego doświadczenia wiem że piłkarze z większą ilością kontraktów sprzedają się za wyższą cenę. Przykładowo jakiś gracz wylosowuję jakiegoś złotego piłkarza daje mu złotą kartę kontraktów i piłkarz ma 20 kontraktów, zostaje sprzedany za 1000 coinsów, ja mam takiego samego piłkarza w paczce też daje mu złote kontrakty ale nie ma on 20 kontraktów tylko 23 i spokojnie pójdzie za 1500. Zazwyczaj karty mają 7 kontraktów lub mniej.

Przejdźmy do kolejnego przykładu, bolączką FUT’a jest kondycja piłkarzy więc warto się zainteresować trenerami kondycyjnymi, w paczkach trafiają się rzadko jednak na rynku spokojnie można ich kupować za 200 coinsów i na pewno się na zwrócą.

IMG_20151206_141101

wszyscy powyżsi trenerzy zostali kupieni za 150-200 coinsów, w przypadku trenerów kondycyjnych warto też brać srebrne karty, złote dają +3% a srebrne +2%. Jeśli chodzi o efekt to jest taki sam jak przy menadżerach i kontraktach.

IMG_20151206_141235

Powyżej widzimy że Ricardo Rodríguez Araya został przeze mnie dość mocno wyeksploatowany i zostało mu tylko 45 kondycji na 99, co tobie w takim wypadku? Dodaje mu srebrną kartę po której normalnie miałby kondycji 85 jednak dzięki trenerom ma 99 ponieważ trenerzy dają mi 39% premii w ten sposób srebrna karta nie daje +40 kondycji tylko +54! Co ważniejsze działa to również w przypadku treningu drużynowego czyli jak dajemy złotą kartę dla całej drużyny która normalnie daje +30 kondycji każdemu piłkarzowi, po doliczeniu premii było by to 41.

Najważniejsze w tym jednak jest to że nie musimy kupować złotych kart bo srebrne zazwyczaj dają nam taki sam efekt a oczywiście srebrne są dużo tańsze, można też brać pod uwagę brązowe, wszystko zależy od tego kiedy uzupełniamy kondycję ja zazwyczaj jak piłkarz ma koło 70 kondycji.

Co do pozostałych trenerów, fizjoterapeutów zasada działania jest identyczna jak na powyższych przykładach, jako że zazwyczaj nie korzystam z innych kart nie będę się o tym rozpisywać ale działa to tak samo.

Z ważniejszych informacji, członkowie sztabu nie muszą być przypisani do składu muszą być tylko w klubie i wtedy działają na wszystkie składy czyli nie ważne czy masz 2 składy czy 7 przy każdym będzie działać to tak samo w takim przypadku dodatkowym atutem jest to że nie musimy przedłużać kontaktów  sztabowi.

No i na koniec najważniejsza informacja czyli jaki jest maksymalny % premii którą możemy dostać, maksymalnym procentem jest 50% czyli jak widzimy kartę “premia od personelu w klubie” 50% to nie ma potrzeby dalszej inwestycji w sztab. Mam na myśl sztab który odpowiada za dany trening, de facto żeby mieć wszystko na 50% nasz sztab według moich obliczeń musiałby mieć ponad 100 członków sztabu albo i więcej, aktualnie do kontaktów mam 39% premii a mam w klubie 25 menadżerów. Ale jest to już zależne od tego ile dana karta daje premii.

Premie oczywiście otrzymujemy również przy korzystaniu z WebApp’a oraz aplikacji Companion

Gdybyście jeszcze nie korzystali z EA SPORTS™ FIFA 16 Companion na swoich mobilnych urządzeniach to polecam:

appstore

googleplay

appStore_windows

To by było na tyle, życzę wszystkim szybkiego dobicia do 50% premii.

%d bloggers like this: