W tym roku trochę później dostaliśmy nową odsłonę gry FIFA 21, było to spowodowane oczywiście słynnym wirusem.

Ale w końcu pierwszego października dostaliśmy dostęp do próbnej dziesięciogodzinnej wersji FIFY 21 w ramach abonamentu EA Play (wcześniej EA Access).

Co roku korzystam z powyższej możliwości, ku mojemu zaskoczeniu w tym roku nie było żadnych nawet najmniejszych problemów z odpaleniem gry.

Od samego początku byłem świadomy że w nowej FIFIE pojawią się kosmetyczne zmiany a konkretne zmiany przyjdą wraz z FIFA 22 a może nawet FIFA 23. Oczywiście zmiany będą widoczne tylko na konsolach nowej generacji. Jeśli chodzi o konsole starszej generacji to za rok dostaniemy odświeżoną FIFE 21.

EA przede wszystkim pozwoliła na duża edycję stadionu krzesełka, piosenki, fajerwerki itp. pierdoły totalna kosmetyka.

Od kilku lat jedynym trybem w który gram to Ultimate Team i nie inaczej będzie w tym roku, bardzo duże zmiany przeszło menu tryby Ultimate Team i na początku trudno się połapać. Co gdzie jest.

Twórcy gry dodali nowości typu tryby gry współpracy, dość mocno zostały rozbudowane zadania. A co się zmieniło w samej grze?

Ja mam wrażenie że gra jest zdecydowanie płynniejsza, rozgrywanie szybkich akcji podaniami wygląda bardzo dobrze jest też dużo fantazji podania piętkami. Gra do przodu wygląda obiecująco.

Zdecydowanie gorzej jest z defensywą, obrona potrafi się rozjeżdżać i zostawiać sporo miejsca ale to i tak jest nic przy tym co wyprawiają bramkarze w tej edycji. W sumie to na ten moment można powiedzieć że w tej grze gra się bez bramkarzy. Czasami oczywiście coś przez przypadek bramkarz obroni, jednak częściej jest tak że piłka leci w bramkarza a i tak finalnie ląduje w siatce. To jest totalne nieporozumienie i mam nadzieję że pierwsza łatka naprawie ten problem bo tak się nie da grać.

W samej grze jest też jedna nowością której nie zdarzyłem się przyjrzeć, bo już wykorzystałem swoje 10 godzin. Nowa opcja pozwala podać piłkę do zawodnika którym steruję komputer a my poruszamy się zawodnikiem którym podawaliśmy. Opcja ta może być w tym roku bardzo OP ale będzie trzeba poświęcić na nią kilka a może nawet kilkadziesiąt godzin w wersji próbnej niestety nie ma na to czasu.

A na co jest czas w wersji próbnej? Przede wszystkim polecam zagrać spotkania kwalifikacyjne do Division Rivals, po zagraniu 5 spotkań otrzymamy dość sporą ilość coinsów. Mnie z bilansem 2-0-3 przypisało do 5 ligi. Grałem totalnie randomowym składem z paczek, z słabiutkim zgraniem. A mimo to wygrałem dwa spotkania dość wysoko, a trzy przegrałem wynikami typu 6:7, 4:5, 2:4. Oczywiście winnym takich wyników była “fenomenalna” postawa mojego bramkarza.

Równie dobrze mogłem wygrać 5 spotkań ale cóż, finalnie otrzymałem za to coś koło 50 tyś coinsów co na start jest sporym zastrzykiem coinsów.

Do tego dochodzą bonusowe coinsy za rozegrane spotkanie, ja w 10 godzin na samych rozgrywanych meczach zdobyłem 44 tysiące coinsów.

W co inwestuję? Póki co nie inwestuje w skład, aktualnie tak jak co roku moje inwestycję idą w SBC:

  • hybrydy ligowe
  • hybrydy narodowe
  • hybrydy lig i narodów
  • sbc z grupy podstawy
  • ważne mecze

Oczywiście większość sbc jesteśmy w stanie dość szybko zrobić trudniej jest z wyzwaniami które wymagają sporego zgrania czy też wysokiej oceny, do tego zazwyczaj trzeba wbić lojalność. Ale składy pod sbc mam przygotowane i gram nimi w Squad Battles. Co mi to daje?

Wbijam lojalność a przy okazji nabijam punkty w Squad Battles dzięki czemu w poniedziałek odbiorę nagrody.

Jeśli chodzi o drop w paczkach to wygląda on na razie średnio najlepsze trafy to Vidal, Rafa, Promes.

Fajną nowością w trybie ultimate team jest brak kart kondycji, mi nigdy tych kart nie brakowało jednak trochę czasu zajmowało dawanie kondycji w szczególności gdy robiło się to za pomocą pojedynczych kart.

Przypominam również o wątkach które już zostały dawno poruszone jednak na pewno przydadzą się nowym graczom.

Drugi wątek jest dość istotny bo już teraz można sobie licytować menadżerów którzy zwiększą nam ilość kontaktów podczas przedłużania za pomocą kart. A co za tym idzie nie będziemy musieli kupować kart kontraktów. Warto przede wszystkim licytować rzadkich złotych i srebrnych menadżerów.
Złoci dają nam +3% a srebrni +2%

Większość graczy o tym na początku nie myśli dlatego warto ich uprzedzić.

Za to pierwszy wątek jest przeznaczony dla nowych graczy i warto się z nim zapoznać zanim zaczniecie używać kart stylu.