FIFA 20 Pierwsze wrażenia

Wrz 21

FIFA 20 Pierwsze wrażenia

10 godzinny EA Access został już przeze mnie wykorzystany, w tym czasie rozegrałem kilkadziesiąt meczów w trybie Ultimate Team i mam już swoje zdanie na temat nowej odsłony gry.

Gra trochę się zmieniła, przede wszystkim strzelanie goli nie jest już tak proste przede wszystkim chodzi mi o strzały z pierwszej piłki.

Dużo bardziej istotny jest PACE w tej edycji gry, w dwudziestce dużo łatwiej kreuje się sytuacje sam na sam wystarczy kilka szybkich podań i wychodzimy sam na sam. Obecnie jest to bardzo overpowered i pewnie wraz z aktualizacja EA coś z tym zrobi i nie będzie to już takie OP.

Na duży plus oceniam również fakt że w obecnej edycji FIFY bardzo fajnie rozgrywa się piłeczkę podaniami, klepanie piłki, bardzo lubię taki styl grania w tą grę dlatego mi się to bardzo spodobało.

Nie sprawdzałem pozostałych trybów w tym również trybu Volta ponieważ dla mnie najważniejszy jest tryb Ultimate Team. I to w tym trybie będę najwięcej siedział. Co do zmian w samym trybie Ultimate Team to pojawiła się nowość w postaci całkowitej przebudowy zadań teraz otrzymujemy sezon z zadaniami, mamy oczywiście zadania dzienne za które otrzymujemy PD do tego dochodzą zadania sezonowe czyli:

  • Zadania okazjonalne z jakiejś konkretnej okazji jak np. transfer Edena Hazarda czy też Oktoberfest za które również otrzymujemy PD ale rónież nagrody typu paczki, herby, tifo itd.
  • Zadania związane z trybami gry czyli np. strzel minimum jednego gola w 10, 20, 40, 60 w Squad Battles
  • Są również zadania związane z rynkiem transferowym czyli mamy wystawić konkretną liczbę graczy na sprzedaż oraz konkretną liczbę kupić.
  • Do tego dochodzą zadania początkowe które pomogą zapoznać się nam z nowymi trybami w Ultimate Team takimi jak mecze towarzyskie

Za wszystkie zadania otrzymujemy oczywiście PD które pozwalają nam robić postępy w sezonie ale również nagrody takie jak Coinsy, paczki różnego rodzaju dodatki typu np. tifo, motyw stadionu itp.

Mamy również bardzo ciekawe zadania jako punkty przełomowe, zadania te dotyczą najpopularniejszych trybów gry czyli Squad Battles, Division Rivals oraz FUT Champions i jedyne co należy robić to rozgrywać mecze.
Przy każdym trybie mamy 6 zadań, pierwsze wymaga od nas zagrania 10 meczów kolejne to 25, 50, 100, 200 oraz 300 meczów.
Za każdy etap otrzymujemy dość ciekawe nagrody, oczywiście na początku nagrody są przeciętne jednak na początku gry nawet takie nagrody się przydają za wykonanie ostatnich etapów otrzymujemy paki 125k oczywiście rozegranie 900 meczów trochę czasu potrwa jednak koniec końców otrzymamy naprawdę fajną nagrodę.

Sezon nowych zadań trwa 50 dni i składa się z 30 poziomów na każdym poziomie otrzymujemy nagrody są to paczki, karty piłkarzy na wypożyczeniu, herby, tifo, motywu stadionu, premie coinsów czy też piłki. Na ostatnim etapie otrzymujemy kartę specjalną do wyboru w obecnym sezonie mamy do wyboru 3 karty ocenione na 85, są to karty Wilfrieda Zahe, Corentina Tolisso oraz Lucasa Vázqueza.

I są to oczywiście karty które warto zdobyć bo na początku gry będą bardzo przydatne dla zwykłych graczy tym bardziej że poziomy robią się same.
Ja przez te 10 godzin wersji próbnej zrobiłem 6 poziomów i to bez skupiania się na robieniu tych zadań.

Ale ogólnie podsumowując to uważam że nowe zadania są bardzo dobrym pomysłem i warto je robić.

Na początek również warto zainteresować się wyzwaniami budowania składu ponownie mamy do zrobienia zaawansowane hybrydy za które otrzymujemy fajne paczuchy, ja w jednej z nich trafiłem Thiago czyli mój pierwszy walkout w FIFIE 20

Jako że wykorzystałem już 10 godziną wersję próbną to teraz pozostaje mi czekać do wtorku 24 września na wersję przedpremierową.

Tak jak i rok temu zakupiłem wersję Ultimate kupując ją poprzez FIFE 19 z 10% rabatem za EA Access.

Na dniach postaram się również podsumować FIFE 19 którą oceniam bardzo pozytywnie.

%d bloggers like this: