FIFA 18 Squad Battles

Paź 05

FIFA 18 Squad Battles

FIFA 18 Squad Battles:

Zgodnie z tym co napisałem w Jedyna w swoim rodzaju recenzja FIFY 18 czas na FIFA 18 Squad Battles!

Tak jak wczoraj pisałem Squad Battles to taki odpowiednik ligi weekendowej dla graczy którzy wolą rozgrywkę offline, jakie to ma plusy?

Przede wszystkim Squad Battles nie musimy się kwalifikować, zabawa trwa przez cały tydzień no i podczas samego meczu możemy dowolną ilość razy pauzować grę. Ten ostatni plus jest naciągany aczkolwiek mi się nie raz zdarzyło że grałem mecz online i kilkadziesiąt sekund pauzy mi nie wystarczało, dlatego dla mnie to jest plus.

O co w tym wszystkim chodzi?

Gra losuje nam cztery drużyny zbudowane przez prawdziwych graczy w trybie fifa ultimate team i wygląda to tak:

Zobacz screen

 

 

 

 

 

 

 

[collapse]

Wybieramy rywala i następnym krokiem jest wybór poziomu, od niego jest uzależniona ilość punktów jakie otrzymamy po meczu tak prezentuje się to w grze która też przewiduje ilość punktów które możemy zdobyć na konkretnym poziomie:

Zobaczy screeny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[collapse]

Jak widzicie wybór poziomów jest naprawdę duży! Początkującym graczom polecam zacząć od nowicjusza. Poziom amatora i początkującego jest tak niski że nawet gracz który pierwszy raz zasiądzie do fify powinien ogarnąć to na poziomie nowicjusza. Jeśli chodzi o mnie i moje spostrzeżenia zauważyłem że zawsze pośród tych czterech zespołów jest jeden mocno nie ogarnięty niska ocena, słabe zgranie na taki zespół zawsze warto zagrać na wyższym poziomie niż gramy ja w takim przypadku gram na legendarnym z mocniejszymi rywalami klasa światowa lub zawodowiec zależy od dnia nie ma reguły jak czuje się na siłach to cisnę na klasie światowej.

Przejdźmy jednak do bonusów pierwszy i chyba najważniejszym jest mnożnik:

Mnożnik
Ultimate 2,6
Legendarny 2,1
Klasa światowa 1,6
Zawodowiec 1,0
Nowicjusz 0,7
Amator 0,6
Początkujący 0,5

Krótko mówiąc gramy mecz na poziomie legendarnym zdobywamy 1000 punktów, mnożnik dla tego poziomu to 2,1 więc otrzymujemy 2100 punktów.

Ilość punktów jakie otrzymujemy jest zależna od naszej gry

punkty limit ilościowy maksymalna ilość punktów
strzelone gole +40 5 (goli) +200
strzały celne +5 10 (strzałów) +50
udane odbiory +1 20 (udanych odbiorów) +20
rzuty rożne +5 10 (rzutów rożnych) +50
czyste konto +75 1 (czyste konto) +75
dokładność podań % +1 80% (dokładnych podań) +80
posiadanie piłki % +1 80% (posiadania piłki) +80
piłkarz meczu +15 1 (piłkarz meczu) +15
gole stracone -20 4 (gole stracone) -80
faule -5 4 (faule) -20
kartki -10 8 (kartek) -80
spalone -1 15 (spalonych) -15

Jeśli chodzi o powyższą tabelkę to kwestia strzelonych goli odnośni się do poziomu nowicjusz, dla innych poziomów wygląda to tak:

punkty za jednego gola maksymalny limit goli maksymalna ilość punktów
Ultimate 160 5 800
Legendarny 140 5 700
Klasa światowa 100 5 500
Zawodowiec 60 5 300
Nowicjusz 40 5 200
Amator 20 5 100
Początkujący 10 5 50

Czyli trzymając się tego poziomu legendarnego rozgrywamy mecz idealny który wygrywamy 5:0, nie faulujemy więc nie otrzymujemy kartek, unikamy spalony a sami zdobywamy 80% posiadania piłki celność naszych podań wynosi 80%, oddajemy 10 strzałów, mamy 10 rożnych, zaliczamy 20 odbiorów i oczywiście nasz piłkarz zostaje zawodnikiem meczu efekt końcowy?

Za bonusy otrzymamy z 1500 punktów dodatkowo za ukończony mecz i rezultat otrzymamy 400-500 punktów czyli finalnie zakręcimy się w granicy 1900 punktów za jeden mecz. Oczywiście są to obliczenia trochę na wyrost bo system nie został w pełni rozgryziony ale jednak z moich testów wynika że obliczenia są bardzo zbliżone do tego co otrzymujemy w grze.

Kolejna sprawa to mecze, jak wspomniałem na początku gra losuje nam czterech rywali, rozgrywamy mecze z wszystkimi zespołami i co dalej?

Cały turniej jest podzielony jakby na 11 rund, zaczyna się wszystko w poniedziałki o 2:00 ? oczywiście czasu polskiego i właśnie wtedy otrzymujemy pierwszy zestaw rywali i na pokonanie tych rywali mamy czas do wtorku do godziny że 1:59 a o 2:00 otrzymujemy kolejny zestaw rywali.

Ponoć wygląda to tak że jak w poniedziałek o 2:00 otrzymamy zestaw do ogrania ale nie mamy możliwości rozegrania meczy to we wtorek np o 9:00 rano będziemy mogli najpierw rozegrać te mecze a potem odświeżyć rywali i rozegrać mecze z zestawem rywali z wtorku. Ja sam tego nie testowałem więc nie mogę potwierdzić czy to działa.

Tak jak już napisałem we wtorek o 2:00 otrzymujemy drugi zestaw rywali i sytuacja się powtarza w środe o 2:00 kolejny zestaw, w czwartek kolejny i w piątek kolejny. Czyli w sumie do piątku otrzymujemy 5 zestawów rywali, jeden zestaw to 4 zespoły czyli razem rozgrywamy 20 meczy.

Przez weekend sytuacja się zmienia, pierwszy zestaw otrzymujemy o 2:00 kolejny o 10:00 i jeszcze jeden o 18:00 czyli w sobotę rozgrywamy 12 meczy, w niedziele sytuacja wygląda tak jak w sobotę, czyli o 2:00 mamy pierwszy zestaw po 8 godzinach kolejny i jeszcze jeden o 18:00 czyli również 12 meczy.

Podsumowując przez cały tydzień możemy rozegrać maksymalnie 44 meczy (20 w trakcie tygodnia roboczego i 24 przez weekend) ale do tego dochodzi jeszcze bonus jakim jest zespół stworzony przez piłkarza lub celebryte i tutaj za zwycięstwo dostajemy określoną ilość punktów  ostatnio było to 1600 punktów.

Skoro turniej zaczyna o 2:00 w poniedziałek to logiczne jest że kończy się tej 1:59 a o 2:00 możemy odebrać nagrody a jakie nagrody o tym już za chwilę.

Jeśli chodzi o tą godzinę 2:00 w poniedziałek to wyglądało to póki co średnio próbowałem w ten poniedziałek wejść do fifa ultimate team i mnie wywalało dopiero gdzieś koło godziny 3:00 udało mi się odpalić grę i odebrać nagrody, być może to były jednorazowe problemy aczkolwiek nie wykluczam że w przyszłości może być podobnie a jeśli chodzi o nagrody to są one zależne od rangi którą wbijemy i wygląda to tak:

zobacz screeny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[collapse]

Według mnie powyższe rangi są bardzo realistyczne dla KAŻDEGO gracza, a nagrody? Nagrody są fantastyczne!

Z moich wyliczeń wynika że możecie awansować do pierwszej ligi sezonów online i za je wygranie nie zdobędziecie takich nagród jak za srebro 1 ponad 10000 coinsów plus paczki z których wylatują cuda! Może się okazać że z paczek wyciągniecie kilkaset tysięcy coinsów, ja w pierwszym battle squads zdobyłem rangę złoto 1 dostałem 12000 coinsów a z paczek uzyskałem profit około 50000 ale zostało mi wielu graczy których wykorzystałem w SBC za które otrzymałem kolejne paczki a tam coraz lepsze trafy ale o tym na samym końcu, kolejne rangi to już wyższy poziom ale oczywiście są do wybicia:

Zobacz screeny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[collapse]

Jeśli chodzi o widełki punktowe dla danej rangi są one zmienne w zależności od innych graczy krótko mówiąc czym więcej graczy zagra tym więcej trzeba wbić punktów, przez weekend i tak większość graczy skupi się na lidze weekendowej także przez weekend nie powinno być większych zmian.

Także na temat squad battles wiecie już naprawdę wszystko, życzę wam powodzenia w wybijaniu jak najwyższych rang no i samych szczęśliwych paczek.

Tak jak napisałem część graczy z paczek za squad battles użyłem do SBC a jako że w tym roku SBC wychodzą mi znakomicie to mam ich już dość sporo zrobionych:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wczoraj zrobiłem SBC Marquee matchups a dokładniej Portugal v Switzerland i to co znalazłem w paczce rozłożyło mnie na łopatki!

Moim skromny zdaniem karta Ones To Watch Brumy jest jedną z najlepiej zapowiadających się kart OTW, uważam że może kilka if’ów zgarnąć a co za tym idzie dać upgrade mojej karcie. Co ciekawe byłem na kupnie Brumy interesowałem się jego złotą kartą jednak jego cena dość mocno poszła do góry i miałem cichą nadzieję że trafie go w paczce, życzenie się spełniło i to z jakim bonusem! Byłem naprawdę w szoku jak to zobaczyłem to moja pierwsza karta OTW którą trafiłem w paczce, do których raczej nie mam szczęścia. W osiemnastce otworzyłem trochę paczek za coinsy i za fifa points. W sumie na FP wydałem 40 zł wiem nie dużo i około 80000 coinsów i nie trafiłem kompletnie nic! Zero samych ogórów aczkolwiek nie zaprzeczę że te ogóry przydają się przy SBC, póki co moje najlepsze trafy pochodzą z paczek za wykonanie SBC dlatego polecam je robić i ogólnie zdobywać jak najwięcej paczek od EA bo tam znajdziemy fajne karty, nawet w paczkach za edycję ikony nic nie trafiam. No dobra ale ten Bruma to nie jedyny dobry traf w tej paczce, patrzcie na to:

Zobacz co jeszcze trafiłem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[collapse]

Ogólnie na tej paczce zarobiłem koło 55000 nie sprzedając Brumy i nie rozgrywając draftu. Kolejną ciekawostką jest fakt że w drafta też miałem ochotę zagrać i zamiast wydawać coinsy trafiłem żeton, świetna sprawa!

Z czystym sumieniem mogę napisać że to była moja najlepsza paczka w życiu, mam tylko nadzieję że nie ostatnia.

I tym miłym akcentem kończę ten wpis, mam nadzieję że wszystkie informacje dotyczące squad battles będą dla was przydatne i że są one czytelne.

Bo mimo wszystko stworzenie czegoś takiego jest bardzo czasochłonne ale liczę że będzie tak przydatne jak chociażby FIFA Ultimate Team – Chemistry Styles (Style gry)

Który swoją drogą wymaga nie wielkiej aktualizacji o którą postaram się na dniach.

%d bloggers like this: