FIFA 18 z nowościami EA Sports zdradza cechy gry

Cze 18

FIFA 18 z nowościami EA Sports zdradza cechy gry

FIFA 18 z nowościami EA Sports zdradza cechy gry:

Kontynuując wątek Zapowiedź FIFA 18 co już wiemy dziś się wątkiem FIFA 18 z nowościami EA Sports zdradza cechy gry.

EA Sports wciąż nie zaprezentowało czystej rozgrywki z FIFA 18, ale już możemy poznać konkretne szczegóły dotyczące nowości przygotowanych przez deweloperów. Twórcy zadbali o kilka przyzwoitych zmian.
W niedalekiej przyszłości powinniśmy pierwszy raz spojrzeć na FIFA 18. EA Sports na E3 pokazało zwiastun rozgrywki oraz trybu „Droga do sławy”, ale na czysty gameplay przyjdzie jeszcze czas. Na dobry początek otrzymaliśmy listę nowości zaimplementowanych do produkcji.

Już rozwój kariery Alexa Huntera na pewno elektryzuje wielu graczy. Twórcy ponownie pozwolą wcielić się zainteresowanym w młodego piłkarza, który otrzyma teraz możliwość podróżowania. W grze pojawi się więcej scenek przerywnikowych z udziałem profesjonalnych piłkarzy i dzięki temu podczas rozgrywki zobaczymy również między innymi Cristiano Ronaldo.

Mam nadzieję że kwestia podróżowania to dokładnie to samo o czym pisałem ostatnio czyli to że Alex będzie mógł grać w innych ligach, nie sądzę że od razu będą to wszystkie ligi ale jestem przekonany że będzie to mocniejsza część tych lig. Chociaż fajnie by było zobaczyć go w szatni razem np. z Michałem Pazdanem przed meczem ekstraklasy.

Studio uzupełniło główną stronę produkcji i właśnie na witrynie znalazły się dokładnie rozpisane cechy gry. W teorii naprawdę ciekawie zapowiada się „osobowość piłkarzy”, dzięki której przykładowo zobaczymy charakterystyczne zwroty Sterlinga lub „klasycznego Robbena”.

Ta cecha pokazuję że EA dąży do jak największego realizmu gry, pytanie jak to będzie działać? W tym przypadku musimy poczekać do premiery i zobaczenia samemu jak to się prezentuję, ja obstawiam że kwestia osobowości będzie przede wszystkim wykorzystywana w trybie z Alexem. A w trybach online będzie to mieć znikome znaczenie.

 

Już wcześniej otrzymaliśmy wstępne informacje dotyczące zmian w dryblingu i szczegóły zapowiadają się przyzwoicie. Teraz istotniejszy będzie balans ciałem i odpowiednie ustawienie się do piłki – w zależności od odbioru, przyjęcia, czy też ustawienia ciała zawodnik będzie inaczej reagował.

Tak prezentują się konkretne szczegóły:

  • PEŁNE DRAMATYZMU CHWILE – Nowe animacje ruchu i strzałów sprawiają, że kopnięcia i uderzenia głową są bardziej płynne, co pozwala zdobywać jeszcze piękniejsze bramki. Z kolei nowy sposób dośrodkowywania daje wiele różnych możliwości wrzucenia piłki w pole karne. Płynne wrzutki, centry na jedenasty metr i zawieszone piłki posłane na długi słupek dają nowe sposoby precyzyjnego zagrania piłki do wypatrzonego w polu karnym kolegi.
  • REALISTYCZNE STYLE GRY – Od tiki-taki po wysoki pressing – w grze FIFA 18 zespoły mogą wykorzystywać na boisku najpopularniejsze taktyki znane z największych stadionów. Nowy system ustawiania się piłkarzy pozwala lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i lepiej zgrywać w czasie ruch kilku zawodników, zaś udoskonalona taktyka daje więcej możliwości rozgrywania akcji dzięki wprowadzeniu nowych wyjść na pozycję i nieustannego wspierania zawodnika prowadzącego piłkę.
  • AUTENTYCZNE ARENY PIŁKARSKIE – Realistyczna wędrówka słońca po niebie, cieniowanie jakości filmowej, charakterystyczne elementy otoczenia murawy, butelki i wyrwana trawa na boisku, flagi kibicowskie z konkretnych klubów i stadionów, komentarz dynamicznie reagujący na wydarzenia na boisku i zmiany stanu murawy złożone razem dają najbardziej realistyczną oprawę meczów w historii serii FIFA. Podczas konstruowania ataku z trybun będą dobiegały dobrze znane z prawdziwych meczów przyśpiewki, kibice będą szaleli po strzelonej bramce tak jak na prawdziwych stadionach, a piłkarze mogą podbiec do sektora zajętego przez fanów swojego klubu, by razem z nimi świętować zdobytego gola.
  • TECHNOLOGIA REAL PLAYER MOTION – FIFA 18 to największy krok naprzód w rozwoju technicznym serii. Technologia ruchu prawdziwych piłkarzy to nowy system animacji poprawiający precyzję sterowania i doskonale odwzorowujący osobowość zawodników – teraz Cristiano Ronaldo i inni najlepsi piłkarze zachowują się i poruszają tak, jak na prawdziwych boiskach.
  • OSOBOWOŚĆ PIŁKARZY – W grze FIFA 18 od razu poznasz słynny sprint Ronaldo, fantastyczne zwroty Sterlinga i charakterystyczne ruchy ramion Robbena. Po raz pierwszy w historii serii rzeczywiste ruchy, wymiary i atrybuty piłkarzy decydują o tym, jak zawodnik będzie się zachowywał w grze, dzięki czemu każdy może naprawdę wejść w skórę najlepszych na świecie.
  • ZMIANY W DRYBLINGU – Nowa mechanika dryblingu pozwala najlepszym graczom podejść bardziej kreatywnie do pojedynków jeden na jednego. Bardziej precyzyjne prowadzenie piłki, ciaśniejsze zwroty i błyskawiczne przyśpieszenie. Tego jeszcze w grach piłkarskich nie było!
  • ZMIANY W ROZGRYWCE ZAINSPIROWANE PRZEZ CRISTIANO RONALDO – Za głębokimi zmianami w grze FIFA 18 stoi Cristiano Ronaldo, który na początku czerwca w barwach Realu Madryt obronił najważniejsze klubowe trofeum w Europie. Zarejestrowane dane o jego przyśpieszeniu, mechanice biegu, sztuczkach technicznych i technice oddawania strzałów pozwoliły zwiększyć płynność, precyzję i dynamikę sterowania w grze.

Tak jak już wcześniej pisałem FIFA dąży do tego żeby być jak najbardziej realistyczną grą piłkarską, wszystko na papierze wygląda ładnie, pięknie ale jak będzie w rzeczywistości? Zobaczymy ja mam tylko nadzieje że w końcu zobaczymy jakieś stadiony z Polski, mamy tyle pięknych obiektów a w grach pojawiają się one tylko od święta (EURO 2012 oraz Finał Ligi Europy). Ja z miłą chęcią grałbym w futa na stadionie narodowym albo chociaż na jakimś innym stadionie.

źródło newsa: Gry – PS4, Xbox One, Switch, PS3, X360, Wii U – PPE.pl

%d bloggers like this: