Far Cry 5

Kwi 10

Far Cry 5

Far Cry 5

Dziś przeniesiemy się Montany  jednego z najsłabiej zaludnionych zakątków w Stanach Zjednoczonych, leżącego na granicy z Kanadą.

A w FC 5 to nie jedyna zmiana, bo po raz pierwszy samemu tworzymy swoją postać, oczywiście tworzenie jest bardzo skromne bo polega na wybraniu płci oraz doborze ubioru i fryzury. I nie uważam żeby było w tym coś złego według mnie jest to w zupełności wystarczające tym bardziej że mamy wiele innych ciekawszych rzeczy do robienia w tej grze.

Gra na konsolach nowej generacji czyli w moim przypadku na Xboxie One X wygląda fenomenalnie, grafika jest niesamowicie realistyczna a smaczku dodaje HDR oraz 4K nic tylko bić brawo.

Jeśli chodzi o fabułę to jak zwykle walczymy z jakimś tam złem w przypadku piątej odsłony Far Cry jest to kult religijny znany pod nazwą Projekt U Bram Edenu.

Oczywiście całą kampanie rozgrywamy w otwartym świecie Hope County i od gracza zależy czy chce robić misje czy po prostu sobie zwiedzać lub odkrywać ciekawostki, ja w grę już trochę gram i mogę napisać że jest mega rozbudowana i zapewnia wiele godzin rozrywki na najwyższym poziomie.

W grze możemy korzystać z każdego rodzaju pojazdów czyli samoloty, helikoptery, samochody (osobowe, ciężarowe, quady), łodzie itp. brakuje chyba tylko motorów i rowerów

A jak nie mamy humoru na walkę z sektą to możemy sobie połowić rybki – kozacka opcja, w tej grze naprawdę nie da się nudzić.

Wracając jeszcze do kampanii możemy ją rozgrywać solo lub w kooperacji ze znajomych co też jest sporym urozmaiceniem i plusem tej gry.

Szkoda że taka kozacka gra wychodzi na wiosnę a nie na jesień, czy zimę bo na chłodne wieczory byłaby to wyśmienita propozycja.

Ja i tak uważam że to będzie najlepszy FPS tego roku moja ocena to +5/6 i uważam że Far Cry 5 pozostawia poprzednie wersje daleko, daleko w tyle.

%d bloggers like this: