Donut Oreo + Latte Macchiato

Sty 31

Donut Oreo + Latte Macchiato

Donut Oreo + Latte Macchiato:

Jako że od wczoraj (30.01.2017) w ofercie biedronki można znaleźć:

Postanowiłem to sprawdzić jako że za pączkami ani za donutami zbytnio nie przepadam (nie licząc tłustego czwartku), musi mnie coś najść żeby mi się zachciało takich przysmaków. Oreo mnie też jakoś specjalnie nie urzekło więc do oferty biedronki podszedłem z dużym dystansem. Co mnie miło zaskoczyło donuty udało mi się znaleźć w pierwszej biedronce aczkolwiek Pani przy kasie powiedziała mi że mam szczęście bo chwilę wcześniej dostali dostawę.

Normalnie szok kupiłem donuta a kasjerka oznajmia mi że mam szczęście jakbym trafił jakąś piątkę w lotto, dalej nie mogę w to uwierzyć! Tyle wygrać, tyle szczęścia ?

Oczywiście do takiego donuta nie mogło zabraknąć dobrej kawy

Ok to jest zdjęcie z filtrem więc zobaczmy jak to się prezentuje bez żadnych filtrów:

Kawa jak zwykle wyszła mi świetna ?

Co do samego donuta prezentuje się bardzo dobrze aczkolwiek trzeba być delikatnym bo posypka z pokruszonego oreo odpada błyskawicznie, więc wrzucenie do plecaka, torebki skończy się tym że będziemy mieli donuta i pokruszone oreo. Oczywiście sam donut oreo to nie tylko pokruszone oreo i tłusty pączek z dziurką, donut jest oblany no tylko pytanie czym nie jest to na pewno lukier ani tym bardziej biała czekolada, tak jak napisałem na wstępie nie jestem jakimś wielkim fanem oreo ale wydaje mi się że polewa na donucie to najzwyczajniej w świecie krem który znajdziemy pomiędzy ciemnymi ciastkami w oryginalnej wersji ale to nie wszystko, mimo że donuty od pączków różnią się przede wszystkim dziurką ale także tym że nie zawierają nadzienia

Doughnut, donut – rodzaj wysmażanego na głębokim oleju wyrobu cukierniczego w kształcie zbliżonym do torusa („oponki”). Często z polewą, np. czekoladową lub lukrową. Popularny w wielu krajach jako słodka przekąska lub deser. Od polskiego pączka odróżnia go głównie kształt i brak nadzienia.

źródło

Jednak w przypadku tego donuta czeka nas miła niespodzianka

tak w tym donucie znajdziemy krem który nadaje niesamowitego smaku, nie jest go za wiele ale jest i to już jest na pewno nadzienie z oreo.

Przejdźmy jednak do samego smaku, ja jestem bardzo mile zaskoczony, przede wszystkim nie czuć tłuszczu dawno nie miałem okazji jeść pączka/donuta w którym nie czuć tłuszczu, w wersji oreo go nie czuć prawie w ogóle ? co bardzo podnosi moją ocenę tego produktu. Nie wiem czy jest za to odpowiedzialne ciemne ciasto czy jak ale donut którego jadłem nie wchłonął zbyt wiele tłuszczu, na kolejny plus zasługuje fakt że wymieszanie tej masy, z donutem i pokruszonym oreo nadaje całości wyśmienity smak, ku mojemu zdziwieniu donut nie jest słodki, jest idealny! Normalnie jakbym kupił jakiegoś donuta w polewie czekoladowej czy lukrowanego to po jednym byłbym zasłodzony a w przypadku tego wyrobu takiego efektu nie ma.

Podsumowujący bardzo fajny deser do dobrej kawy którym się nie zasłodzimy, jestem ciekaw czy biedronka wprowadzi go na stałe do swojej oferty, bo uważam że to jest murowany hit na tłusty czwartek który w tym roku przypada chyba 23 lutego żaden pączek z bitą śmietana czy innymi wymyślnymi nadzieniami nie przebije tego wyrobu. Po za tym już widzę te challenge w tłusty czwartek kto zje więcej oreo donutów.

Jeśli chodzi o mnie to jeżeli będę miał okazje i smaka to na pewno sięgnę po kolejnego.

Ja temu produktowi daje ocenę 9,7/10,  trochę mniej za to że posypka się nie trzyma.

Co do ceny to uważam że za taki wyrób nie jest zbyt wygórowana wole dać 2 zł na takiego donuta niż 1 zł na tłustego i okropnie słodkiego pączka.

Ale na koniec i tak to co smakuje mi jeszcze bardziej ?:

Latte Macchiato z oboma mieszankami smakuje wybornie! Jedna daje zapach druga świetny smak, jeśli chcecie poczytać o konkretnej to zapraszam:

Jeśli chodzi o efekty użyte w niektórych zdjęcia to oczywiście sprawka Photo Studio według mnie najlepsza aplikacja tego typu na androida o ile mnie pamięć nie myli to zapłaciłem za nią 5 zł ale to co potrafi ta aplikacja jest warta dużo, dużo więcej. Aktualnie kosztuje 24,99 zł i uważam że to też nie jest wygórowana cena za taki kombajn. Masa efektów, ramek, filtrów, dodatków i czego dusza zapragnie.

%d bloggers like this: