Dlaczego karta podarunkowa RTV EURO AGD to najgorszy prezent

Lip 26

Dlaczego karta podarunkowa RTV EURO AGD to najgorszy prezent

Dziś krótko o tym dlaczego nie warto nikomu w prezencie kupować karty podarunkowej sklepu RTV EURO AGD.

Karta podarunkowa sklepu to szczery uśmiech i podejrzewam że nie jeden obdarowany taką kartą ma taki uśmiech.

Problem pojawia się w momencie gdy chcemy opłacić zakupy w sklepie internetowym takową kartą podarunkową.
I właśnie o tym chciałem dziś napisać, w tym tygodniu dokonywałem zakupu drobnej rzeczy w sklepie internetowym RTV EURO AGD, a że zebrały mi się dwie karty podarunkowe to stwierdziłem że je wykorzystam.

Przed zakupem napisałem na social mediach do obsługi powyższego sklepu z zapytaniem czy część zakupu można opłacić dwoma kartami podarunkowymi – oczywiście nie ma problemu zapraszamy do zakupów.

Jako że był to gabarytowo mały produkt od razu byłem zdecydowany na wybór przesyłki do paczkomatu jest to dla mnie optymalna i najszybsza opcja, odbieram kiedy chce zazwyczaj bez kolejek i tu pojawia się problem.

Ponieważ podczas finalizacji zamówienia okazuje się że różnicy nie można dopłacić np. szybkim przelewem albo przelewem tradycyjnym tylko trzeba to zrobić za pobraniem, płacąc gotówką.

Oczywiście paczkomat takiej opcji nie miał więc z automatu nie miałem możliwości wykorzystania kart podarunkowych.

Co więcej gdy klient chce zapłacić kartą podarunkową to musi jeszcze dodatkowo za to zapłacić 9,99 zł.

I to jest najbardziej bulwersujące, kupujecie znajomemu na prezent kartę podarunkową do sklepu euro przykładowo o nominale 100 zł. Wy oczywiście musicie zapłacić dokładnie taką kwotę za kartę a osobą która została przez was obdarowana może zrobić za nią zakupy do 100 zł bo za każde zakupy powyżej 100 zł musi dodatkowo dopłacić 9,99zł. W takim przypadku zdecydowanie lepiej podarować po prostu kasę.

Do tego wszystkiego oczywiście dochodzi kwestia sposobu dostawy który wymusza na kliencie wybór innego sposobu dostawy niż sam preferuję.

Oczywiście pewnie znalazłbym jakiś paczkomat który obsługuje płatność za pobraniem ale nie mam go po drodze więc traciłbym czas na dotarcie do niego a dodatkowo bym musiał zapłacić za taką nieprzyjemność 9,99.

Nie wiem jak płatność wygląda w sklepie stacjonarnym jednak rzadko kiedy w sklepie stacjonarnym mają produkt który mnie interesuję co skreśla na starcie zakup w sklepie. Oczywiście jest też możliwość odbioru w sklepie stacjonarnym ale to również jest płatne.

Koniec końców według mnie zakup karty podarunkowej komukolwiek jest totalną głupotą lepiej dać komuś kasę lub dać kartę podarunkową konkurencyjnego sklepu który nie robi takich cyrków.

Ja w najbliższym czasie na pewno nie zrobię zakupów w tym sklepie.

%d bloggers like this: