David Villa – End of an Era

Lis 26

David Villa – End of an Era

EA przez weekend dodało do gry kartę specjalną Davida Villi karta pojawiła się z okazji zakończenia piłkarskiej kariery.

Producent gry FIFA już od jakiegoś czasu w najpopularniejszym trybie czyli Ultimate Team dodaje właśnie takie karty w tej edycji taką kartę otrzymał Bastian Schweinsteiger. W dziewiętnastce takich kart mieliśmy naprawdę sporo i wiele z nich było bardzo grywalny jak chociażby Torres czy Cech.

Karta Schweinsteigera w tym roku przeszłą bez większego echa ponieważ słaba narodowość oraz liga więc mało kogo interesował ten zawodnik.

Całkiem inaczej ma się sprawa z Hiszpanem którego można zdobyć wykonując SBC koszt to 220 – 240 tyś coinsów zależny oczywiście od platformy.

Karta Davida na papierze wygląda fenomenalnie 90 oceny ogólnej wszystkie najważniejsze atrybuty ocenione powyżej 80 do tego 4* słabszej nogi oraz sztuczek. No i oczywiście sylwetka która świetnie komponuje się w silnik gry.

Dla mnie dodatkowym atutem był fakt że jestem fanem tego zawodnika uwielbiałem go w Barcelonie gdy grało TRIO MVP oraz w reprezentacji Hiszpanii. Dlatego dla mnie zrobienie tego SBC to był przymus podobnie jak z kartą Scream Pique o której możecie poczytać tutaj.

Zrobienie SBC o Ville kosztowało mnie jakieś 60 tyś coinsów czyli nie wiele.
Na wstępie miałem dylemat jaki dać mu styl gry mój wybór padł na jastrzębia.

Uważam że wybór powyższego stylu jest najrozsądniejszy.
Ja Hiszpana brałem z myślą o ławce rezerwowej zamiast Vardiego.
Karta Davida mimo że jest z ligi Japońskiej to łatwiej ją połączyć i w tym przypadku najwięcej osób będzie go łączyć z Guardiolą z icon swap a akurat dość sporo graczy wybrało właśnie Guardiolę więc teraz mogą świętować.

Powyżej statystyki Davida w ostatnim FUT Champions wpuszczałem gościa w 60-70 minucie a wykręcił naprawdę rewelacyjny wynik, gra mi się nim bardzo dobrze, nie jednokrotnie gdy potrzebowałem jego bramek żeby odwrócić losy meczu to po prostu to robił a ja dzięki niemu wygrywałem mecze albo doprowadzałem do remisu. Problemem tej karty jest fakt że jeszcze lepiej gra mi się Dybalą i Crespo a że gra mi się nimi dobrze to nie mam jakoś ochoty ich zmieniać.

Chciałbym grać Davidem od pierwszej minuty ale póki co myślę jak to zrobić teoretycznie widziałbym go jeszcze na lewym boku jednak martwią mnie jego pracowitości w obronie – niska no i podania ocenione poniżej 80 ale ten ostatni element można podkręcić stylem gry.

Póki co jednak Hiszpan zostaje na ławce jednak będzie z niej wchodził w pierwszej kolejności.

Obiektywnie patrząc na kartę jest ona fenomenalna niczego jej nie brakuje i pewnie gdybym nie trafił w pickach za FUT Champions Dybali to z miejsca Hiszpan trafiłby do mojego pierwszego składu a tak musi być pierwszym rezerwowym.

Czuje że z sentymentu do tego piłkarza ta karta zostanie w moim zespole do końca gry.

Ocena 6/6.

SBC jeszcze można zrobić przez kilka dni, jeśli macie możliwości (karty w klubie, coinsy) i będzie pasować wam do składu to się nie zastanawiajcie tylko róbcie i masakrujcie przeciwników małym zwinnym Hiszpanem.

%d bloggers like this: