Czy dobre słuchawki muszą być drogie?

Kwi 30

Czy dobre słuchawki muszą być drogie?

Ostatnio poszukiwałem słuchawek do mojego Huawei’a Mate 20 wybór padł na VJJB K4.

Co miało wpływ na wybór? Atrakcyjna cena, bardzo bogaty zestaw, świetne wykonanie i chęć sprawdzenia tego produktu.

Jak widzicie powyżej do słuchawek dostajemy w sumie 6 par silikonowych tipsów w rozmiar S/M/L w wariantach Full Frequency oraz
High Frequency. Dodatkowo w zestawie mamy pianki w rozmiarze M. Jeśli chodzi o pianki to jest trochę ewenement ponieważ w tej cenie ciężko znaleźć słuchawki które mają w zestawie pianki. Dlatego ogromny plus dla producenta że daje takie bogate wyposażenie.

W zestawie otrzymujemy również funkcjonalne etui na słuchawki które jest wykonane z wysokiej jakości materiałów (weluru) za co należy pochwalić producenta bo nie jest to byle szmatka, do zestawu jest również dołączony rzep którym spinamy słuchawki i to właśnie ten element najbardziej mnie zaskoczył bo zazwyczaj słuchawki są spięte drutem który się wyrzuca a tu fajny patent wielokrotnego użytku.

Specyfikacja:

  • Przetwornik: 8,7 mm, dynamiczny
  • Zakres częstotliwości: 20 Hz – 24000 Hz
  • Czułość: 96 dB (1mW @ 1 KHz)
  • Impedancja: 16 ohm
  • Jack: 3,5mm, pozłacany 24k złotem
  • Długość przewodu: 120 cm

Jakość wykonania słuchawek jest doskonała chociaż na początku obawiałem się że kabel który jest w tych słuchawkach będzie średni, zdecydowanie bardziej wole grubszy oplot, póki co używam słuchawek 2 miesiące i z kablem nic się nie dzieję. Problem z plątaniem się kabla w tym zestawie po prostu nie istnieję co również jest sporą zaletą tego zestawu.

Co do samej jakości dźwięku to jest ona znakomicie wyważona, w szczególności bass który jest doskonale wyważony który nie jest jakimś pierdzeniem ani też nie jest jakimś mocny pierdo… jest energiczny a zarazem dynamiczny.

Wokale są nasycone w szczególności męski wokal oceniam bardzo pozytywnie, żeński wokal brzmi trochę mniej naturalnie.

Niskie tony są przyzwoicie kontrolowane dlatego produkcje z mocno pulsującym basem nie tracą czytelności. 

Wysokie tony są mocno uproszczone i przytemperowane przez bas więc sporo detali umyka. Co nie zmienia faktu że w tej cenie te słuchawki robią szał.

Podsumowując za około 100 zł lub 110 zł (słuchawki z mikrofonem i pilotem) Otrzymujemy bogaty zestaw, w którym znajdziemy przede wszystkim słuchawki które mają wspaniały design, są solidnie wykonane i bardzo dobrze grają. Dlatego jak ktoś szuka fajnych słuchawek w dobrej cenie to serdecznie polecam zestaw od VJJB. Na pewno będziecie zadowoleni. Ja być może przymierze się do modelu z mikrofonem bo czasami jednak tego mi brakuje.

%d bloggers like this: