1983 Polski serial od Netflix

Gru 31

1983 Polski serial od Netflix

Witajcie!

Na koniec roku pozostawiłem dla was wisienkę na torcie czyli Polski serial stworzony przez Netflix’a.

Oczywiście Netflix wcześniej kupił sobie prawa np. do serialu UltraViolet, jednak z 1983 jest trochę inaczej ponieważ jest to produkcja od początku do końca zrobiona przez Netflix’a.

Tak producent opisuje serial:


Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.
Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Serial w Polsce jest mocno krytykowany przede wszystkim za dialogi w języku polskim, ponoć wersja z amerykańskim dubbingiem jest dużo lepsza. Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia tego, dlatego nie będę pod tym kątem oceniać serialu.

Jednym z ostatnich moich wpisów na blogu był wpis “Polskie seriale na jesień” i jak można w nim przeczytać moje zdanie na temat polskich seriali jest takie że są one coraz lepsze.

I serial 1983 potwierdza moją tezę!

Większość seriali od Netflix cechuje się bardzo dobrą fabuła, nie inaczej jest w przypadku Polskiego 1983. Fabuła i cała opowieść jest idealnie skrojona.

Serial 1983 to bardzo sprawnie opowiedziana historia, która nie dłuży się ani zbytnio nie komplikuje.

Fabuła jest przejrzysta i od pierwszego odcinka zmierza do określonego na początku celu. Nie oznacza to jednak, że jest przewidywalna.

Na widzów czeka wiele zaskoczeń i bardzo sprawnie wprowadzonych zwrotów akcji.

Mnie serial zachwycił, do tego dochodzi fantastyczna gra aktorska po raz kolejny zachwycił nie kto inny jak Robert Więckiewicz.

Do tego ponownie do głosu dochodzą młodzi aktorzy z Musiałem na czele, bardzo fajnie odegrała swoją rolę Michalina Olszańska która perfekcyjnie wpasowała się w swoją rolę i dodała serialowi kolorytu, jej gra bardzo przypadła mi do gustu. Podobnie wygląda sytuacja z Zosią Wichłacz która świetnie się odnalazła w 1983. Producentom należą się ukłony i brawa za świetne wybory.

Do tego wszystkiego dochodzi ta sceneria! Jestem za młody żeby pamiętać rok 1983. Jednak to co widzę w serialu pozwala mi na wyobrażenie jak to wyglądało 25 lat temu.

Według mnie ten serial musi obejrzeć każdy jest to doskonała produkcja aczkolwiek nie najlepsza. Oceniając ją razem z serialami które proponowałem wam na jesienne wieczory stwierdziłbym że jest tylko ciut gorsza od Znaków ale za to lepsza od Ślepnąc od świateł.

1983 można obejrzeć tutaj.

Jeśli chodzi o rok 2018 to serial 1983 jest jednym z lepszych seriali które pojawiły się w tym roku. Tak jak już pisałem wcześniej mnie najbardziej w tym wszystkim cieszy fakt że z każdym rokiem Polskie seriale są coraz lepsze, dlatego czekam z niecierpliwością na kontynuację 1983.

%d bloggers like this: